www.kirstenjohs.dk

Navneliste

Intet efternavn, A, B, C, D, E, F, G, [H], I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R, S, T, U, V, W, X, Y, Z, >
[HALS-HAAS]

Navne

HALS
  Maren Sofie (1746-1800)
HAMMER
  Johanne Kirstine Rasmusdatter (1760-1824)
  Rasmus
HAMMERSTRÖM
  Emmanuel Bengtson
  Johanna (1805-1879)
HANS
  Ukendt (1765-1765)
HANS CHRISTENSEN
  Ellen
HANSDATTER
  Ane Marie (1828-      )
  Ane Marie (1829-      )
  Ane Sophie (1841-      )
  Ane (1757-      )
  Anna Jensine (1851-      )
  Anna Margrethe (1839-1887)
  Anna (1688-1765)
  Anne Katrine (1819-1820)
  Anne Maria (1757-      )
  Anne Sophie (1773-1787)
  Anne (1798-      )
  Bodil Kirstine (      -      )
  Bodil (1766-1770)
  Bodil (1779-1780)
  Ellen Marie (1782-      )
  Ellen (1761-1831)
  Ellen (1760-1760)
  Ellen (1790-1790)
  Ellen (1814-      )
  Else
  Karen Marie (1834-1886)
  Karen
  Karen (1812-1814)
  Karen (1777-      )
  Karen (1832-      )
  Katrine (1816-      )
  Maren (Enke)
  Maren Kirstine (1836-1840)
  Maren Kirstine (1846-      )
  Maren Kirstine (1845-      )
  Maren (1786-      )
  Maren (Ca. 1770-      )
  Maren (1797-1848)
  Maren
  Maren (1832-      )
  Margrethe
  Margrethe (1837-1914)
  Margrethe (1812-      )
  Maria Elisabeth (1731-1814)
  Maria (1782-      )
  Marie (1834-      )
  Mette Marie (1821-1894)
  Mette (1776-1794)
  NN (1774-      )
HANSEN
  Agnethe Irene (1924-      )
  Ane Hansine Christine (1873-      )
  Ane Margrethe (1843-1923)
  Ane Marie , Sypige (1872-1935)
  Ane Sophie
  Anna Birtha Bodil (1882-      )
  Anna Bolette
  Anna Cathrine (1868-      )
  Anna Maria
  Anne Margrethe (1799-      )
  Anne Sophie (1787-1787)
  Arnolda Nielsine Viola (Musse) (1911-1997)
  Axel Toftegaard Fuldmægtig (1905-      )
  Bente
  Berthal (1688-      )
  Boline (1860-      )
  Bothilde Bennedicte (1863-      )
  Britt Hoffensets
  Britta (1929-      )
  Christen , Træskomand (1837-1884)
  Christen Peter Gårdmand, Sognerådsformand (1874-1962)
  Christen (1794-1797)
  Christen (1795-      )
  Christopher
  Edith Anna Eline (1899-1903)
  Ellen Kirstine (1852-      )
  Elly Karen Margrethe (1906-      )
  Elna Christine (1890-1908)
  Eric (1804-1804)
  Folmer (1907-      )
  Frederikke Lovise Dorthea Cathrine (1829-      )
  Hakon (1910-      )
  Hans (Gårdmand) (1753-1838)
  Hans Adolf (1817-1817)
  Hans Andreas ,Tømrer (1874-1940)
  Hans Jørgen
  Hans Peter (      -      )
  Hans Thomas , Mejeribestyrer (1880-1951)
  Hans (1769-1770)
  Hans (1771-      )
  Hans (1781-1781)
  Hans (1788-      )
  Hans (1762-1763)
  Hans
  Hans (1824-      )
  Hans (1844-      )
  Hans (1815-1816)
  Hansine Marie Andrea (1895-1960)
  Hansine Marie Kirstine
  Hansine
  Hartvig Marius Kristian (1895-1969)
  Hedvig Marie Kirstine (1877-1894)
  Helle
  Inge Margrethe (1915-      )
  Ingeborg Sophie (1878-1953)
  Inger Toftegaard (1912-      )
  Ingrid Lydia (1922-      )
  Jens Gaardbruger (1800-1877)
  Jens Michael (1819-      )
  Jens Peter (1851-      )
  Jens Aage (1897-      )
  Jens (1774-      )
  Jens (1776-1779)
  Jens (1784-1797)
  Jens (1752-1846)
  Jens (1877-      )
  Jens (1839-      )
  Jens (1809-      )
  Jørgen (1784-      )
  Jørgen (1760-Omkr 1825)
  Jørgen
  Jørgen
  Jørgen (1781-1781)
  Karen Margrete Elisabeth (1885-      )
  Karen Marie Eline (1875-1909)
  Karen Marie
  Karen Marie (1878-      )
  Karen Marie (1870-1870)
  Lars ,Træskomager (1843-1919)
  Lars Georg Ejner , Tjener (1902-      )
  Lars Peter , Træskomand (1869-1927)
  Lars (1767-1827)
  Lars (1759-1831)
  Lars (1759-      )
  Lars
  Lars (1818-1876)
  Lene
  Lili Karna (1923-1998)
  Lovise (1765-1845)
  Maren Kirstine (1876-1893)
  Maren (1853-      )
  Marie Elisa Florentine Pedersen (1890-1960)
  Marie (1846-      )
  Martha Kirstine , Syerske (1885-1943)
  Mourits (1722-1777)
  Niels , Maskinmester (Maskinmester) (1849-      )
  Niels , Vejmand og Landbrug (1883-      )
  Niels (1777-1777)
  Niels (1791-1794)
  Niels
  Niels (1835-1899)
  Niels (1808-      )
  Ole (1839-      )
  Ole
  Ole (1825-      )
  Ole (1827-      )
  Olga Betty Louise (1906-      )
  Oline Marie (1911-1992)
  Oline Sofie (1883-      )
  Peder (Slagter)
  Peder Christian , herskabskusk og tjener Brahetrolleborg (1888-      )
  Peder (1769-      )
  Peter (1821-      )
  Poul
  Poul (1910-1983)
  Povl (1908-      )
  Randi (1912-      )
  Rasmus Henrik (1882-1958)
  Rasmus (1794-      )
  Rasmus (1790-1790)
  Rasmus (1788-      )
  Sophie (1842-      )
  Stine (1812-      )
  Svend Birkehøj , Gartner (1910-      )
  Thøger (Værtshusholder) (1820-      )
  XX (1872-1872)
HANSEN (KALDET PEDERSEN),
  Peder Christian Gasværksarbejder, farveribestyrer (1860-1940)
HANSEN (SLAGTER)
  Hans (1745-1829)
HANSEN FEULER
  Hans
HANSEN WILSBECH
  Otto (1716-      )
HANSEN,
  Line Vilhemine Modehandler (1876-1933)
HASKOUSEN
  Thilda
HASPENGOUW
  Irmingard in de (0780-0818/0818)
HASSING
  Axel Theodor , Overretssagfører (1860-1933)
  Johannes (1858-1925)
  Morten Mortensen , dr.med. overlæge, professor i København (1813-1863)
  Sophie Marie Bang (1854-1919)
HAUGAARD
  Adser Sørensen (      -1838)
  Anna Sophia (1778-1778)
  Anne Kirstine (1775-1849)
  Christian Madsen (1771-1771)
  Christopher (1767-1768)
  Conrad (Hattemager) (1732-1809)
  Elsebeth (1765-1856)
  Elsebeth (1761-1763)
  Hans Christian (1770-1770)
  Marie Kirstine (1763-1833)
  Petronella (1772-1840)
HEISE
  Vilhelmine Amalie (Philippa) , Skuespiller (1870-1955)
HENDRIKSEN
  Carl Nicolai (1856-      )
  Julius Vilhelm (1853-      )
  Peter Andreas , Arbejdsmand (1823-      )
  Thorvald Michael (1859-      )
  Waldemar Nicolai (1850-      )
HENNINGDATTER
  Karen
HENNINGSEN
  Grethe
  Sophie
HENRIKSEN
  Viggo Morten (1906-      )
HERMANSEN
  Christian Frederich (1834-      )
  Juliane Marie (1831-      )
HERTZ
  Helle
  Julius Peter (1875-      )
  Kay Bernhard (Grosserer) (1908-2002)
  Lone
HILDACH
  Cecilie Bang ,Lærereinde (1818-      )
  Johan Gotlieb (Regimentsdyrlæge) (1783-      )
HILKENER
  Anne Marie Kirstine (1789-1857)
HJORT
  Sven
HJULGAARD
  Ruth Margit (1920-2009)
HOLBEK
  Niels Morten Laurits
HOLLAND
  Dirk 5 van (1052-1091)
  Dirk 6 van (1103-1157/1157)
  Floris 1 graaf van (1025-1061)
  Floris 2 de vette van (1075-1121/1121)
HOLLESEN
  Anne (1720-1793)
  Marius Larsen (1870-1940)
  Søren (1801-1839)
  Thomine Othilie (1914-1993)
HOLM
  Holmine Clara (1819-1900)
  Lars Nielsen
  Nielsine Severine (1826-      )
  Nikolaj Ditlev (Herredsfoged i Løve Herred, cand.jur.)
HOLST
  Caroline Marie (1870-      )
HOLSTEIN
  Eva (1925-1998)
HORNUNG
  Andreas , Snedkermester Og Møbelsnedker (1806-1875)
  Augusta Henriette (1804-      )
  Christian Frederik , hattemagermester i Skælskør og Korsør, siden organist i Korsør (      -1898)
  Christian (1812-1822)
  Christopher , Hattemagermester, Snedker Og Instrumentmager, Pianofabrikant (1810-1882)
  Conrad Christian , hattemagersvend, snedker, hofinstrumentmager, Kgl. agent (1802-1873)
  Jacob Phillip (1796-1796)
  Jacob Phipip (1797-1865)
  Jacob Wilhelm , Hattemagermester (1773-1819)
  Maria Elisabeth (1799-      )
HOU
  Christen Jensen
HØVER
  Johanne Frederikke Sevrine
HAARBYE
  Johanne Maria (1728-1760)
HAAS
  Albert Oscar


Intet efternavn, A, B, C, D, E, F, G, [H], I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R, S, T, U, V, W, X, Y, Z, >
[HALS-HAAS]

Hjem | Indholdsfortegnelse | Efternavne | Navneliste

Denne hjemmeside blev lavet 9. September 2018 med Legacy 9.0 fra Millennia