www.kirstenjohs.dk

Navneliste

Intet efternavn, A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, [R], S, T, U, V, W, X, Y, Z, >
[RABER-RYHOLDT]

Navne

RABER
  Karl
RADEKOP
  Andreas , Skrædermester, Sadelmagermester (1788-      )
  Ane Christine
  Ane Kirstine (1827-      )
  Carl Christian (1831-      )
  Eline Johanne Marie (1865-1912)
  Ellen Kirstine Julie (1876-      )
  Frederik Christian (1863-      )
  Frederik Skovfoged (1787-1849)
  Frederikke (1828-      )
  Hans Henrik (1839-      )
  Hansine Sophie (1879-      )
  Jensine Marie
  Johan Christian (1754-1837)
  Louisen Pouline
  Lovise (1792-1857)
  Ludvig (1833-      )
  Marie Sophie
  Michaeline Regine (1830-      )
  Peter Nicolai (1843-      )
  Søren , Smedemester (1838-      )
RAGNARSSON
  Marie
RASMUSDATTER
  Anne Marie (1852-1926/1930)
  Anne (1770-1770)
  Karen (Omkr 1700-1738)
  Karoline Mathilde Jens (1770-1814)
  Maren (1801-1887)
RASMUSSEN
  Agnes Ruth
  Albert , Skomagermester (1802-      )
  Ayo Irene
  Bodil Møller (1925-1966)
  Georg Viggo Julius Andreas Snedker (1896-1974)
  Hans (Stenhugger)
  Hendrik (1835-      )
  Johanne Kirstine (1758-      )
  Johanne (1903-1960)
  Jørgen
  Karoline Marie (1877-1968)
  Marie Jacobine (1833-      )
  Mathias (1771-1771)
  Mathias (1776-      )
  Nanna Rasmine (1912-1991)
  Niels
  Peder (1773-1801)
  Sidsel
  Thomas (      -      )
REINHOLD
  Carl (1838-      )
  George (1836-      )
  Gustav , Arvefæster, Stenmaglebjerggård (1813-      )
RHEINECK
  Sophia van (1115-1176)
RIEDE
  Johan Georg Nichel , musketer, Wæver (1720-1799)
RIETBERG
  Jutte van (1180-1246/1248)
RIGET
  Dorthe Magdalene Hansdatter (1792-1864)
RIMMEN
  Andrea (1847-      )
  Andreas (1839-      )
  Ane Hedvig (1832-      )
  Ane Hedvig (1844-      )
  Eriche Marie (1844-      )
  Laura Petrea (1833-      )
  Laurits (1836-      )
  Laurits (1846-      )
  Otto Clemens Laurentius , Skomagermester (1803-1892)
RING
  Frederikke Nicoline Christiane (1749-1779)
RISBERG
  Carl Johan , Skomagersvend (1865-1952)
  Carla Margrethe (1898-      )
  Florentine Vilhelmine (1900-      )
  Lars
  Martha Johanne Christina (1909-      )
  Vincenzia Nikoline Christine (1897-1974)
ROSENQUIST
  Jens Peder (1860-      )
  Johan , Daglejer, Indsidder (1799-      )
ROSENVINGE
  Vibeke
RUINEN
  Johanna van (1405-1478)
RUOMLING
  Christina (1736-1802)
  Conrad (1624-1676)
  Jobst Conrad von (1738/1740-1769)
  Patrocles (1662-1736)
  Patrocles (1576-1647)
  Rudolph Waldemar von (1704-1776)
RUSE
  Susana Elisabeth (1630-1678)
RYHOLDT
  Ukendt (      -      )


Intet efternavn, A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, [R], S, T, U, V, W, X, Y, Z, >
[RABER-RYHOLDT]

Hjem | Indholdsfortegnelse | Efternavne | Navneliste

Denne hjemmeside blev lavet 9. September 2018 med Legacy 9.0 fra Millennia