www.kirstenjohs.dk

Navneliste

Intet efternavn, A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, [M], N, O, P, Q, R, S, T, U, V, W, X, Y, Z, >
[MADSDATTER-MØLLER]

Navne

MADSDATTER
  Gertrud (Omkr 1590-Omkr 1660)
  Karen Marie
MADSEN
  Adolph , Rebslager (1833-      )
  Anna Marie (1916-      )
  Hans (1717-1762)
  Ingeborg
  Jørgen Christian
  Knud Christian (1901-1993)
  Mads Marinus
MAIBOM
  Axel Vilhelm Georg (1897-      )
  Inge Mari , Manufaktur (1922-      )
  Jens Holger (1899-      )
  Niels Christian Murer (1865-      )
  Oskar Jakob (1895-      )
MAIBOM,
  Christian Volmer Sadelmager (1893-1965)
  Povl Erik , Malersvend (1918-      )
MARIBO BLACK
  Hans Peter (1825-      )
MARTENS
  Anna Agnete
MARTIN
  Anna Christine (1756-1828)
MATHIASEN
  Andreas (1748-1799)
  Anna Sophie (1746-1801)
  Mathias (1750-      )
MATHIASEN RIMMEN
  Andreas (1809-      )
  Lauritz , Degn i Vreile og Hæstrup Sogn (1775-1844)
  Mathias Marencus (1807-      )
MAU
  Caroline Vilhelmine Augusta
MEISNER
  Ada Victoria (1886-      )
  Adelaide Frederikke Marie (1857-Efter 1906)
  Alfred Conrad (1854-1857)
  Ane Margrethe (1825-1849)
  Anna Caroline (1848-      )
  Anna Sophie Henriette (1824-1896)
  Anne Helene (1814-1864)
  Axel Peter Gottlieb (1864-      )
  Birgithe Maria (1796-1796)
  Camilla Caroline (1852-1919)
  Carl Christian (1856-1857)
  Carl Frederik Danneberg (1823-      )
  Charles Henrich Anton (1852-1919)
  Christian Christophersen , Snedkermester (1735-Omkr 1768)
  Christian Frederik , Hattemagermester i Kerteminde (      -Efter 1872)
  Christian (1787-1788)
  Christian (1783-      )
  Christiane Thomasine (1831-1831)
  Christopher (Corporal) (      -1754)
  Christopher Hansen , Skoflikker, Skomager (1760-1828)
  Christopher Petter (1794-1795)
  Christopher (1759-1761)
  Christopher (1761-1787)
  Conrad Christian , Hattemager (1791-1857)
  Conrad Christian Hougaard , Hattemagermester (1813-1886)
  Conrad (1839-1839)
  Conradine (1841-1841)
  Dagmar Louise (1850-1871)
  Eilert Fritz Faver (1867-1870)
  Emilie Josephine Franciska (1861-1895)
  Emma Theodore (1845-1879)
  Ernst Jensen (Smedemester og grovmester) (1792-1840)
  Frederik August (1812-1820)
  Frederik (1836-      )
  Georg Julius (1826-1826)
  Hans Christian , Skræder, Consumtions-Betient (1729-1808)
  Hans Christian August ,Skomager (1812-1850)
  Harry Peter (1891-1947)
  Henrich Christopher , hattemagermester i Nykøbing Falster (1797-1849)
  Henriette Lovise (1797-      )
  Henriette Marie (1819-1873)
  Henrik August Julius (1822-1901)
  Henrik Christian , Handskemager, Klaver-Og Musiklærer, Jernhandler Og Hvidgarver (1826-1893)
  Henry Berian (1873-      )
  Inger Marie (1789-      )
  Jacob August ,Laugsmand, Oldermand, Skomagermester (1788-1829)
  Jacob August (1785-      )
  Johan August , skomagermester i Nykøbing (1826-1857)
  Johan Ernst (1843-1845)
  Johan Frederik Gotlieb , Hattemagermester i Kerteminde (1825-1889)
  Johan Friederik (1787-1787)
  Johan Ludvig , Skomager (1754-1820)
  Johana Marie (1766-      )
  Johanne Lovise (1790-1828)
  Johannes Julius ,Sømand Ved Marinen I 1850 (1825-      )
  Jospehine Margrethe (1861-      )
  Jospehine Thomasine Jacobine , Syjomfru (1833-      )
  Julia Megnon (      -      )
  Juliane (1795-      )
  Karen Marie (1820-      )
  Katie E. (1896-1913)
  Katinka Henriette Antonie (1854-      )
  Lorentz Edvard Kraft (Grovsmedemester) (1818-      )
  Ludvig ,Lærer (1822-      )
  Mads (1839-      )
  Maria Elisabeth (1799-      )
  Marie Elisabeth , Husjomfru (1829-1919)
  Marie Katrine Hansdatter (1767-      )
  Mette Marie Hansadatter (1765-1765)
  Mette Marie Hansdatter (1763-1763)
  Nicoline Cathrine (1796-1843)
  Niels Møller ,Kontorist, Urmager (1820-      )
  Oscar Julian (1878-1954)
  Peder Hardvig (1819-1822)
  Peder (1832-      )
  Peter Christopher ,Købmand, Brændevinsbrænder (1816-1859)
  Peter Haugaard (1835-      )
  Peter Johannes (1791-      )
  Robert William (1880-1954)
  Simon Hartvig (1822-1835)
  Søren (1827-      )
  Sørine Berentsine (1816-1816)
  Sørine Berentsine (1817-1822)
  Terkel Hansen ,Skrædder (1758-      )
  Terkel Hansen (1794-1798)
  Thea (1847-      )
  Thomas Pedersen ,Feldberedermester,garver,buntmager (1764-1801)
  Thomas Andersen (1822-      )
  Thomas Peter , Hattemagersvend (1801-1858)
  Victor Frederik Ferdinand (1859-1880)
MEISNER JENSEN
  Frederik Christopher (1818-1818)
MEYER
  Christiane (1766-1843)
MIKKELSEN
  Bente Sonja
  Karen Erna Kathrine (1897-1988)
  Søren , Selvejer i Lerbjerg (Omkr 1620-Omkr 1680)
MOGENSEN
  Henrik Jørgen (Købmand) (1802-1874)
MOHR
  Anna
MOHRUM
  Anna Cathrine (1777-      )
  Jens , skibsfører, Vestindisk Kaptajn (1754-      )
  Niels
MORTENSDATTER
  Ane (1857-      )
  Anne (1758-1782)
  Caroline (1855-1926)
  Johanne (1797-1885)
  Karen (1757-1826)
  Kirstine
  Maren
  Maren (1800-      )
  Maren
  Margrethe
MORTENSEN
  Andreas
  Christian (1880-      )
  Frederik (1865-      )
  Frederik (1829-1903)
  Hanne Andrea (1877-      )
  Hans Christian (1854-      )
  Hans (1813-      )
  Hans (Omkr 1815-      )
  Hans (1772-1817)
  Jens (1910-      )
  Juliane Sophie (1863-      )
  Jørgen (1803-      )
  Lars (Gårdfæster)
  Lars (1798-1799)
  Lars (1802-1802)
  Lars (1805-1809)
  Lars
  Maria (1826-      )
  Marie (1909-      )
  Niels
MUNSTER
  Agnes van (      -1564)
  Berend van (1403-1443)
  Heinrich van (1339-1425)
  Hendrik van (      -1500)
  Herman 7 van (1305-1359)
  Herman van
  Hermann 6 von (      -1340/1342)
MUUS
  Anna Dorthea (1727-1799)
  Anna Kristine (1717-1792)
MØLLER
  Anna Catrina
  Karen Fris
  Mette Sørensen (1851-1935)
  Pauline (1756-1840)
  Poul Christian Thauns (1836-      )


Intet efternavn, A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, [M], N, O, P, Q, R, S, T, U, V, W, X, Y, Z, >
[MADSDATTER-MØLLER]

Hjem | Indholdsfortegnelse | Efternavne | Navneliste

Denne hjemmeside blev lavet 9. September 2018 med Legacy 9.0 fra Millennia